неделя, 16 юни 2013 г.

Димитър Илиев с победа в самото начало през 2013г.

Димитър Илиев и навигаторът му Янаки Янакиев (Виваком Рали Тим, Шкода Фабия S2000) се качиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка на рали "Хеброс", провело се на 14-15 юни. Ралито което бе първи кръг от Българският Рали Шампионат, протече в два състезателни дни, като в петък вечерта бе първият супер специален етап в панаирното градче на Пловдив. Във вторият състезателен ден, участниците имаха за цел да изминат общо 8 отсечки, като за финал последната състезателна отсечка се проведе пак на територията на панаирното градче.

В петъчният ден Димитър Илиев оглави класирането, следван от Крум Дончев/Петър Йорданов (Глобул Рали Тим, Пежо 207 S2000) на 1.6 секунди, Мартин Сурилов/Здравко Здравковк (АСК Стари Столици, Мицубиши Лансер Ево 9) на 3.7 секунди и турският екипаж Фатих Кара/Гюрай Карачар (Фиат Гранде Пунто S2000) на 7.1 секунди. След четвъртият състезателен етап екипажът Крум Дончев/Петър Йорданов водеше в класирането пред Димитър Илиев с 4.1 секунди и 32.3 секунди на Фатих Кара. В петият скоростен етап Димитър Илиев си върна водачеството като изпревари Крум Дончев с
4.7 секунди. След шестият етап Крум приближи Димитър като разликата бе 0.4 секунди в полза на Димитър Илиев. На седмата отсечка Димитър Илиев отново с победа и с преднина от 4.6 секунди.

Тук в тази отсечка изключително добър резултат постигна пилотът на "Боила Автомотор Спорт" Борис Григоров с навигатор Недялко Сивов взеха трето място като дадоха по-добро време от Фатих Кара, който кара по-голям клас автомобил от този на Григоров. Във финалната отсечка на територията на панаирното градче Крум Дончев взе победата, следван от Костадин Щерев/Николай Арабаджиев (АСК Ефко Рейсинг, Субару Импреза). Димитър Илиев остана на трета позиция с разлика 0.8 секунди. Въпреки третото място на Димитър Илиев в последната отсечка, той остана с голям актив от време и завърши първи в ралито, като втори бе Крум Дончев на 3.8 секунди, а трети остана турчинът Фатих Кара на 01:14.4.