понеделник, 10 юни 2013 г.

Първо място за домакините от АКСК "Плевен Рейсинг Тим"

Местният Автомобилен и Картинг Спортен Клуб "Плевен Рейсинг Тим" зае първо място в отборното класиране в четвъртият кръг от пистовият шампионат на страната. В състезанието технически преглед преминаха 28 участници от общо 35 заявени.

В съботният ден, общо взето всички се запознаваха с пистата в първата свободна тренировка. Във втората тренировка състезателите в групите СУПЕР, РС2000 и МАКСИ значително подобриха времената си и това им подсигури предимство в стартовата решетка за неделният ден. В серия Супер най-бърз бе Ерменко Ерменков (Контрол Рейсинг Тим, Ситроен Саксо), следван от Мирослав Йотов (Ефко Рейсинг Тим, Тойота Корола) и Валери Петров (Контрол Рейсинг Тим, Ситроен Саксо). Любимецът на местната публика Росен Костов (Плевен Рейсинг Тим, Пежо 106) зае 6 позиция на стартовата решетка поради съхранение на гумите за неделният ден.

В група РС2000 най-бърз бе Ангел Григорчев (Плевен Рейсинг Тим, Рено Клио), който записа време от 1:57:814 още на първата тренировка и с това си подсигури петата позиция на стартовата решетка. След Григорчев, в група РС2000 зад него се наредиха на седми и осми номер на стартовата решетка Ивелин Чапанов (Плевен Рейсинг Тим, Рено Клио) и Димитър Кондев (Каменов Рали Тим, Опел Астра)
 Изненадата в обединеният старт на РС2000 и
МАКСИ бе полпозишъна на Никифор Баневски (Русе Кар Моторспорт, Радикал) със записаното първо време от втората тренировка 1:46:708.

В МАКСИ Илия Царски (Автоцар, Мицубиши Лансер) успя да се нареди след Радикала на половин секунда. Пламен Камбуров и Константин Маршавелов имаха проблеми във вторите тренировки през съботният ден и затова останах само с време от първата си тренировка и заеха  втората и трета позиция на стартовата решетка.

В неделният ден, нещата в група СУПЕР бяха непредсказуеми до самият финал. След старта Ерменко Ерменков дръпна още в първата обиколка и до края на състезанието бе необезпокояван от съперниците си. Зад него обаче се водеше битката за второто и третото место от Росен Костов, Мирослав Йотов, Валери Петров и Огнян Патенов. След няколко обиколки пилота на "Плевен Рейсинг Тим" Росен Костов изпусна второто място поради технически проблем със скоростите на своето Пежо 106 и веднага конкурентите му се възползваха от този проблем. Победители в СУПЕР станаха Ерменко Ерменков, Мирослав Йотов и Огнян Патенов.

Обединеният старт на РС2000 и МАКСИ започна изключително изненадващо, Пламен Камбуров пое водачеството, следван от Царски, Маршавелов и Баневски. Пламен Камбуров одържаше първото място доста умело но за съжаление го споходиха технически проблеми и бе длъжен да върне газта. Проблемите не подминаха и Илия Царски, който две обиколки след като пое водачеството от Пламен Камбуров се наложи да спре своя Мицубиши Лансер извън трасето също поради технически проблем. Големите печеливши излязоха Константин Маршавелов и Никифор Баневски, които спретнаха истински спектакъл и напълниха сърцата на многобройната публика край трасето, които ги гледаше. След като видя карираният флаг Маршавелов си отдъхна със спокойствие, че защити лидерството и не позволи на Баневски да го изпревари, който направи всичко възможно по силите си, като завърши след Маршавелов на три стотни от секундата. В същият старт, Ангел Григорчев от самото начало натрупа комфортна преднина и бе необезпокояван през цялото състезание от своите конкуренти в класа си. На втора позиция в РС2000 след Ангел Григорчев се класира Стоян Апостолов, а на трето местният пилот Ивелин
Чапанов, който за пръв път взе участие в Пистовия Шампионат.

За голяма радост на плевенската публика, местния "Плевен Рейсинг Тим" взе голямата купа при отборите, като втори се наредиха "Контрол Рейсинг". За момента отбора на "Контрол Рейсинг" е с 76 точки на първо место, следван от конкурентите от "Плевен Рейсинг Тим" с 61 точки и "Мегапорт Велико Търново" - 25 точки.

Снимки: Ал.Спиров, Apix.bg